DEA Xensity Banner
XENSITY to system zabezpieczeń z technologią Point ID wykorzystujący specjalne czujniki piezoelektryczne będące skuteczną ochroną okien przed włamaniem. Rozwiązanie doskonale chroni również inne powierzchnie szklane, drzwi, ściany oraz kraty wykonane z metalu.

XENSITY to system detekcji intruza, który przenosi technologię firmy DEA do wnętrz – domów, biur, banków oraz budynków produkcyjnych. Te same technologie, które przez lata służyły do ochrony perymetrycznej obiektów o podwyższonym ryzyku, takich jak lotniska, czy elektrownie, teraz wykorzystane zostały w wysokiej jakości czujnikach wewnętrznych. Należy do nich np. indywidualna identyfikacja czujnika (Point ID), funkcja samodiagnozy, centralizacja sygnałów alarmowych i zdalne zarządzanie systemem przez protokół IP.

Skuteczna ochrona przed włamaniem

Obecnie linia produktów XENSITY składa się z dwóch serii czujników piezoelektrycznych:
 • XS-DOOR – służy do ochrony drzwi, okien i świetlików, informuje o wstrząsach, rozbiciu lub otwarciu,
 • XS-GRID – służy do ochrony metalowych krat, informuje o wstrząsach lub przecięciu.
W czasie kiedy czujniki XS-WALL oraz XS-GLASS są jeszcze w fazie prac, ochrona szklanych drzwi/okien i ścian obecnie opiera się na adresowalnych modułach detekcyjnych składających się z czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO i modułu XS-PU. Dzięki niemu urządzenia innych producentów wyposażone w styki bezpotencjałowe mogą być włączane do XENSITY. Czujniki systemu komunikują się ze sterownikami XS-CTRL (najmocniejszy wariant pozwala na zarządzanie nawet 64 czujkami), które pozwalają na łatwą konfigurację oraz monitorowanie nawet najbardziej skomplikowanych systemów, z komputera PC podłączonego lokalnie lub zdalnej stacji (Ethernet/Wi-Fi). Niezależnie od rodzaju połączenia, system pozwala na:
 • kalibrację i konfigurację czujników,
 • podgląd statusu czujników,
 • przeglądanie historii alarmów,
 • monitorowanie pracy czujników.
Najważniejsze zalety systemu XENSITY
Połączenia
Inteligencja rozproszona, czujniki z technologią Point ID
Czujniki są wyposażone we wbudowaną elektronikę przetwarzającą sygnały i aktywnie komunikującą się z jednostką sterującą.
Autodiagnoza
Funkcja samodiagnozy w każdym czujniku

Natychmiast sygnalizuje awarie lub inne możliwe usterki.

Ustawienia
Uproszczone zarządzanie
Dzięki systemowi nawet duże i złożone instalacje wyposażone w wiele punktów alarmowych, rozproszonych na różnych piętrach czy w różnych sektorach budynku są proste w codziennym zarządzaniu.
Drzwi okna
Ochrona różnych typów struktur

Jeden system chroniący drzwi, okna, kraty, przeszklone powierzchnie i ściany.

Ustawienia
Integracja z urządzeniami innych firm.
System może zarządzać sygnałami pochodzącymi z większości systemów zewnętrznych dostępnych na rynku.
Centralizowane połączenia
Zcentralizowane zarządzanie

System może być konfigurowany i zarządzany lokalnie lub przez IP oraz może być podłączony do oprogramowania zarządzającego DEA MAP.

Analityka
Inteligentna analiza sygnałów

Jednostki analityczne wykorzystują zaawansowane algorytmy przetwarzające sygnały zebrane przez czujniki i rozróżniające różne techniki ataku na chroniony obiekt.

Włochy
Włoska jakość

Wszystkie czujniki i płytki przetwarzające są projektowane, produkowane i montowane we Włoszech, w siedzibie DEA Security, przy użyciu wysokiej jakości komponentów i materiałów.

CZUJNIKI
OCHRONA OKIEN I DRZWI

Czujnik XS-DOOR, słuy do ochrony drzwi, okien i wietlików oraz informujcy o wstrzsach, rozbiciu lub otwarciu. Dla modelu wyposażonego w magnes, detekcja otwarcia odbywa się przy pomocy elektronicznego czujnika wyposażonego w funkcję magnetycznego anty-maskingu (zapezpieczonego przez manipulacją przy pomocy pola magnetycznego). 

 Klasa środowiskowa: zgodna z Class II (Grade 3) (EN 50131-2-6:2008) (certyfikat IMQ CA12.01768)

OCHRONA METALOWYCH KRAT

Czujniki XS-GRID chronią kraty antywłamaniowe i kratki zabezpieczające przed przecięciem, przebiciem i wstrząsami.

Zaprojektowane do pracy w środowiskach zewnętrznych, czujniki XS-GRID są wyposażone w wytrzymałą obudowę i kabel połączeniowy zabezpieczony elastyczną metalową osłoną.

Jednostka analizująca nie jest osadzona w czujniku, jak w czujnikach XS-DOOR, ale jest zawarta w oddzielnym małym module.

OCHRONA POWIERZCHNI SZKLANYCH

Adresowalny moduł wykrywania XS-PU podłączony do czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO jest przeznaczony do ochrony szklanych drzwi i okien przed zbiciem i wierceniem za pomocą diamentowej piły rdzeniowej. Łatwy i szybki montaż czujnika jest kompatybilny z każdym rodzajem szkła, w tym z jednowarstwowymi hartowanymi szkłami i wielowarstwowymi, nietłukącymi lub kuloodpornymi szkłami.

OCHRONA ŚCIAN

Adresowalny moduł wykrywania XS-PU podłączony do czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO jest przeznaczony do ochrony ścian murowanych i żelbetowych. Czujnik jest zamocowany na wewnętrznej stronie ochranianej konstrukcji i wykrywa próby przebicia i przewiercenia diamentową piłą rdzeniową lub innym narzędziem mechanicznym.

PŁYTKI ELEKTRONICZNE
PŁYTKI STERUJĄCE

Elektroniczne płytki sterujące monitorują stan działania wszystkich czujników i podłączonych do nich kart interfejsów. Ponadto zbierają i przechowują sygnały alarmowe pochodzące z każdego czujnika, dzięki czemu są dostępne za pośrednictwem przekaźników, przez własną sieć DEA NET lub przez IP.

Płytki sterujące są dostarczane z oprogramowaniem serwisowym (patrz niżej), które umożliwia konfigurowanie i monitorowanie systemu ze zdalnej pozycji, upraszczając konfigurację i konserwację złożonych systemów.

DEA Xensity Kontroler
Płytka sterująca dla 32 lub 64 czujników/urządzeń peryferyjnych
PRZEKAŹNIKOWE PŁYTKI ROZSZERZAJĄCE

Przekaźnikowe płytki rozszerzające powiększają liczbę wyjść alarmowych jednostek sterujących i umożliwiają przypisanie takich wyjść (styki C/NC) do różnych sygnałów: alarmu, awarii i/lub sabotażu. Pojedyncza karta rozszerzeń zapewnia 16 zewnętrznych wyjść przekaźnikowych i każda jednostka sterująca może zarządzać, w zależności od modelu, od 4 do 8 rozszerzeń. Wszystkie zewnętrzne przekaźniki można zaprogramować za pomocą oprogramowania serwisowego dostarczonego z płytkami sterującymi.

DEA Xensity Karta rozszerzeń
16-przekaźnikowa karta rozszerzeń do płytki sterującej 32/64
OPROGRAMOWANIE

Oprogramowanie serwisowe XENSITY umożliwia zarządzanie systemem z lokalnie podłączonego laptopa (port USB lub Ethernet) lub ze stacji zdalnej przez sieć IP. Za pomocą oprogramowania można:

 • dodać do systemu wszystkie czujniki, przekaźniki i urządzenia peryferyjne w zautomatyzowany sposób
 • kalibrować i programować czujniki za pomocą kilku kliknięć myszką
 • monitorować parametry pracy systemu, takie jak napięcie, prąd i jakość łącza
 • sprawdzać stan wejść cyfrowych i wyjść przekaźnikowych
 • wyświetlać sygnały alarmowe na wykresie 3D w czasie rzeczywistym
 • szybko sprawdzić poprawne działanie każdego czujnika lub modułu wykrywającego
 • przeglądać lub pobierać dziennik zdarzeń alarmowych
DIAGRAM TYPOWEGO SYSTEMU

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Tel: +48 606 296 008
Tel: +48 606 903 928