Aquila Security

XENSITY to system wykrywania włamań z technologią Point ID wykorzystujący specjalne czujniki piezoelektryczne do ochrony drzwi, okien, szklanych powierzchni, metalowych krat i ścian.

XENSITY to system detekcji intruza, który przenosi technologię firmy DEA do świata wewnętrznego – domów, biur, banków oraz przedsiębiorstw. Te same technologie, które przez lata służyły do ochrony perymetrycznej obiektów o podwyższonym ryzyku, takich jak lotniska, czy elektrownie, teraz są wykorzystane w czujnikach wewnętrznych. Jedną z nich jest indywidualna identyfikacja czujnika (Point ID), funkcja samodiagnozy, centralizacja sygnałów alarmowych i zdalne zarządzanie systemem przez protokół IP.

Obecnie linia produktów XENSITY składa się z dwóch serii czujników piezoelektrycznych: XS-DOOR, służący do ochrony drzwi, okien i wietlików oraz informujcy o wstrzsach, rozbiciu lub otwarciu, oraz XS-GRID, do ochrony metalowych krat, informujcy o wstrzsach lub przeciciu. W czasie kiedy czujniki XS-WALL oraz XS-GLASS są jeszcze w fazie prac, ochrona szklanych drzwi/okien i ścian opiera się obecnie na adresowalnych modułach detekcyjnych składających się z czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO i modułu XS-PU. Dzięki niemu XENSITY może być również podłączony do urzdze innych producentów wyposażonych w styki bezpotencjałowe. 

Czujniki komunikują się za pomocą płytek XS-CTRL: najmocniejszy wariant pozwala na zarządzanie do 64 czujkami. Te płytki pozwalają na łatwą konfigurację oraz monitorowanie nawet najbardziej skomplikowanych systemów: z komputera PC podłączonego lokalnie lub zdalnej stacji (Ethernet/Wi-Fi). Niezależnie od połączenia, system pozwala na kalibrację i konfigurację czujników, podgląd ich statusu, przeglądanie historii alarmów oraz monitorowanie ich pracy.

Najważniejsze zalety
Inteligencja rozproszona, czujniki z technologią Point ID.

Czujniki są wyposażone w wbudowaną elektronikę przetwarzającą sygnały i aktywnie komunikującą się z jednostką sterującą.

Funkcja samodiagnozy w każdym czujniku.

Natychmiast sygnalizuje awarie lub inne możliwe usterki.

Uproszczone zarządzanie.

System jest prosty w zarządzaniu nawet w przypadku dużych i złożonych instalacji, takich jak system wyposażony w wiele punktów alarmowych rozmieszczonych na większej liczbie pięter lub sektorów budynku.

Ochrona różnych typów struktur.

Jeden system chroniący drzwi, okna, kraty, przeszklone powierzchnie i ściany.

Integracja z urządzeniami innych firm.

System może zarządzać sygnałami pochodzącymi z większości systemów zewnętrznych.

Zcentralizowane zarządzanie.

System może być konfigurowany i zarządzany lokalnie lub przez IP oraz może być podłączony do oprogramowania zarządzającego DEA MAP.

Inteligentna analiza sygnałów.

Jednostki analityczne wykorzystują zaawansowane algorytmy przetwarzające sygnały zebrane przez czujniki i rozróżniające różne techniki ataku na chroniony obiekt.

Włoska jakość.

Wszystkie czujniki i płytki przetwarzające są projektowane, produkowane i montowane we Włoszech, w siedzibie DEA Security, przy użyciu wysokiej jakości komponentów i materiałów.

CZUJNIKI
OCHRONA OKIEN I DRZWI

Czujnik XS-DOOR, słuy do ochrony drzwi, okien i wietlików oraz informujcy o wstrzsach, rozbiciu lub otwarciu. Dla modelu wyposażonego w magnes, detekcja otwarcia odbywa się przy pomocy elektronicznego czujnika wyposażonego w funkcję magnetycznego anty-maskingu (zapezpieczonego przez manipulacją przy pomocy pola magnetycznego). 

 Klasa środowiskowa: zgodna z Class II (Grade 3) (EN 50131-2-6:2008) (certyfikat IMQ CA12.01768)

OCHRONA METALOWYCH KRAT

Czujniki XS-GRID chronią kraty antywłamaniowe i kratki zabezpieczające przed przecięciem, przebiciem i wstrząsami.

Zaprojektowane do pracy w środowiskach zewnętrznych, czujniki XS-GRID są wyposażone w wytrzymałą obudowę i kabel połączeniowy zabezpieczony elastyczną metalową osłoną.

Jednostka analizująca nie jest osadzona w czujniku, jak w czujnikach XS-DOOR, ale jest zawarta w oddzielnym małym module.

OCHRONA POWIERZCHNI SZKLANYCH

Adresowalny moduł wykrywania XS-PU podłączony do czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO jest przeznaczony do ochrony szklanych drzwi i okien przed zbiciem i wierceniem za pomocą diamentowej piły rdzeniowej. Łatwy i szybki montaż czujnika jest kompatybilny z każdym rodzajem szkła, w tym z jednowarstwowymi hartowanymi szkłami i wielowarstwowymi, nietłukącymi lub kuloodpornymi szkłami.

OCHRONA ŚCIAN

Adresowalny moduł wykrywania XS-PU podłączony do czujnika SERIE A03 lub SERIE A03PRO jest przeznaczony do ochrony ścian murowanych i żelbetowych. Czujnik jest zamocowany na wewnętrznej stronie ochranianej konstrukcji i wykrywa próby przebicia i przewiercenia diamentową piłą rdzeniową lub innym narzędziem mechanicznym.

PŁYTKI ELEKTRONICZNE
PŁYTKI STERUJĄCE

Elektroniczne płytki sterujące monitorują stan działania wszystkich czujników i podłączonych do nich kart interfejsów. Ponadto zbierają i przechowują sygnały alarmowe pochodzące z każdego czujnika, dzięki czemu są dostępne za pośrednictwem przekaźników, przez własną sieć DEA NET lub przez IP.

Płytki sterujące są dostarczane z oprogramowaniem serwisowym (patrz niżej), które umożliwia konfigurowanie i monitorowanie systemu ze zdalnej pozycji, upraszczając konfigurację i konserwację złożonych systemów.

BR-XS-CTRL64
Płytka sterująca dla 32 lub 64 czujników/urządzeń peryferyjnych
PRZEKAŹNIKOWE PŁYTKI ROZSZERZAJĄCE

Przekaźnikowe płytki rozszerzające powiększają liczbę wyjść alarmowych jednostek sterujących i umożliwiają przypisanie takich wyjść (styki C/NC) do różnych sygnałów: alarmu, awarii i/lub sabotażu. Pojedyncza karta rozszerzeń zapewnia 16 zewnętrznych wyjść przekaźnikowych i każda jednostka sterująca może zarządzać, w zależności od modelu, od 4 do 8 rozszerzeń. Wszystkie zewnętrzne przekaźniki można zaprogramować za pomocą oprogramowania serwisowego dostarczonego z płytkami sterującymi.

BR-XS-RE16
16-przekaźnikowa karta rozszerzeń do płytki sterującej 32/64
OPROGRAMOWANIE

Oprogramowanie serwisowe XENSITY umożliwia zarządzanie systemem z lokalnie podłączonego laptopa (port USB lub Ethernet) lub ze stacji zdalnej przez sieć IP. Za pomocą oprogramowania można:

  • dodać do systemu wszystkie czujniki, przekaźniki i urządzenia peryferyjne w zautomatyzowany sposób
  • kalibrować i programować czujniki za pomocą kilku kliknięć myszką
  • monitorować parametry pracy systemu, takie jak napięcie, prąd i jakość łącza
  • sprawdzać stan wejść cyfrowych i wyjść przekaźnikowych
  • wyświetlać sygnały alarmowe na wykresie 3D w czasie rzeczywistym
  • szybko sprawdzić poprawne działanie każdego czujnika lub modułu wykrywającego
  • przeglądać lub pobierać dziennik zdarzeń alarmowych
DIAGRAM TYPOWEGO SYSTEMU

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Tel: +48 606 296 008
Tel: +48 606 903 928