System zakopywany SISMA CP Header
SISMA CP 50 – zakopywany system detekcji intruza

SISMA CP 50 jest ukrytym w gruncie systemem wykrywania włamania, który tworzy wokół chronionego obszaru w pełni niewidoczny pas nadzoru. Jest tak czuły, że wykryje nawet najlżejsze kroki intruza.

Jak to działa?

SISMA CP 50 to system zakopywany, który wykorzystuje specjalne czujniki sejsmiczne wykrywające drgania generowane przez osobę przekraczającą granicę chronionego obszaru. Czujniki są naprzemiennie połączone w dwie linie komunikacji (A i B), co pozwala na porównywanie sygnałów i precyzyjne rozróżnianie zakłóceń od zdarzeń alarmowych. Technologia wykonania wraz z zaawansowanymi algorytmami cyfrowego przetwarzania sygnałów sprawiają, że Sisma CP wyróżnia się bardzo wysokim prawdopodobieństwem wykrycia (PoD) i niskimi współczynnikami fałszywych oraz niewłaściwych alarmów (FAR i NAR).

DEA Sisma CP GIF
Sensor DEA SISMA CP
Z jakich elementów składa się system?

System SISMA CP 50 składa się z czujników połączonych w szeregi oraz płytek przetwarzających. Czujniki połączone są fabrycznie w standardowe szeregi o długości 10, 30 i 50 metrów. Producent może również dostarczyć szeregi czujników o długości niestandardowej (poniżej 50 metrów), umożliwiając pełną konfigurację systemu do potrzeb inwestora.

Płytki przetwarzające analizują sygnały wysłane przez czujniki i w razie potrzeby sygnalizują alarm, sabotaż lub awarię z wykorzystaniem przekaźników lub za pomocą sieci centralizacyjnej DEA NET.

Gdzie można zainstalować system zakopywany SISMA CP 50?

System SISMA CP 50 można instalować pod powierzchniami pozbawionymi warstwy betonowej, takimi, jak udeptana ziemia, trawnik, asfalt, powierzchnia wyłożona cegłami lub kamieniami. Szeregi czujników instalowane są w nieregularnych trasach (nie w linii prostej) 60 cm pod powierzchnią gleby, dzięki czemu system jest całkowicie niewidoczny i praktycznie niemożliwy do zlokalizowania przez osoby postronne.

Jeśli zabezpieczany teren ma podłoże z betonową podstawą, to należy użyć systemu SISMA CA.

Najważniejsze zalety systemu SISMA CP 50
Niewidoczny
Daje niewidzialną ochronę
Szeregi czujników SISMA CP 50 są zainstalowane pod grubą warstwą gleby (60 cm), co sprawia, że są kompletnie niewidzialne dla intruza.
Połączenie
Elastyczna, modułowa budowa

Szeregi czujników dopasowują się do najtrudniejszych warunków gruntu i można je poprowadzić wzdłuż ogrodzenia.

Wodoodporny
Odporność na warunki pogodowe
Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, grad lub duże wahania temperatur nie wpływają na funkcjonowanie systemu.
Odporny na zwierzęta
System inteligentny
System potrafi odróżnić kroki małych zwierząt od realnej próby włamania.
Bezobsługowy
Bezobsługowy
Dzięki specjalnej technologii, czujniki nie wymagają obsługi oraz regularnych konserwacji.
Gwarancja
10 lat gwarancji na czujniki

System jest produkowany we Włoszech, a jego producent udziela 10-letniej gwarancji* na czujniki jako dowód jakości ich wykonania.

* Ważne tylko na terenie Unii Europejskiej.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!