DEA SISMA CA Banner
Co to jest?

SISMA CA jest systemem wykrywania wtargnięcia na obszar chroniony, służącym do ochrony posadzki na betonowym fundamencie. Jedyny w swoim rodzaju, system składa się ze specjalnych czujników nacisku, które wykrywają, kiedy ktoś przechodzi przez obszar chroniony lub na nim stoi. Czujniki są kompletnie niewidzialne dla intuza i nie mogą być sabotowane, ponieważ są zainstalowane pod posadzką.

Gdzie z tego korzystamy?

System SISMA CA dyskretnie chroni tereny wokół drzwi i okien, wykrywając intruza jeszcze zanim wkroczy na teren ochranianego budynku. Można nim również zabezpieczać tarasy, podjazdy oraz chodniki i przejścia.

Jeśli zabezpieczany teren to trawniki, luźna gleba lub podłoże bez betonowej podstawy, to należy użyć systemu SISMA CP 50.

Jak to działa?

Czujniki SISMA CA wykrywają zmianę ciśnienia (ciężaru) pomiędzy wylewką, gdzie są one umieszczone, a posadzką. Każdy czujnik wysyła sygnały alarmowe niezależnie od innych czujników, pozwalając na dokładną lokalizację intruza i niezależną kalibrację każdego z sensorów.

Z czego składa się system?

System SISMA CA składa się z czujników oraz elektronicznych płytek przetwarzających.

Dla ułatwienia i przyspieszenia instalacji, czujniki są połączone fabrycznie w moduły, służące do ochrony obszarów o powierzchni od 1 do 4 metrów kwadratowych. Możliwe jest objęcie ochroną powierzchni o dowolnym rozmiarze – wystarczy umieścić kilka modułów obok siebie.

Płytki przetwarzające analizują sygnały wysłane przez czujniki, uruchamiają alarm w razie potrzeby, a także wysyłają sygnały o próbie dokonania sabotażu lub awarii z wykorzystaniem styków przekaźnika beznapięciowego (C/NC) lub za pomocą sieci centralizacyjnej DEA NET.

Najważniejsze zalety
Niewidoczny
Niewidzialna ochrona.

Szeregi czujników SISMA CA są zainstalowane w wylewce posadzki, co sprawia, że są kompletnie niewidzialne dla intruza.

Indywidualna kalibracja czujników.

Możliwe jest dokonanie kalibracji i skonfigurowanie każdego czujnika niezależnie od pozostałych, z dostosowaniem jego poziomu zabezpieczenia do poziomu zagrożenia właściwego dla danego obszaru.

Wodoodporny
Odporność na warunki pogodowe.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, grad lub duże wahania temperatury nie wpływają na funkcjonowanie systemu.

Odporny na zwierzęta
Inteligentny.

System potrafi odróżnić kroki małych zwierząt od prawdziwego włamania.

Bezobsługowy
Bezobsługowość.

Dzięki specjalnej technologii, czujniki nie wymagają przeprowadzania żadnych regularnych prac związanych z obsługą lub konserwacją.

Gwarancja
20 lat gwarancji na czujniki.

System jest produkowany we Włoszech, a jego producent udziela 20-letniej gwarancji* na czujniki jako dowód jakości ich wykonania.

* Ważne tylko na terenie Unii Europejskiej.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!