Aquila Security
Co to jest?

SORHEA MINIRIS jest barierą podczerwieni zaprojektowaną do dyskretnej instalacji przy zapezpieczaniu okien, drzwi i fasad.

Z maksymalnie 12 wiązkami, bariery MINIRIS II zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki niezawodności dzięki synchronizacji optycznej i różnicowaniu barier za pomocą wybieranych kanałów.

Gdzie z tego korzystamy?

Bariery Sorhea Miniris można instalować pod wewnątrz ścian, tak by zapewniać niewidzialną “furtkę detekcji” do przejść, fasad, balkonów i okien.  

Dzięki aluminiowej konstrukcji, niewielkiemu zapotrzebowaniu na miejsce i wspornikom zawiasów, które można obracać o 90°, MINIRIS II idealnie dostosowuje się do dowolnej konfiguracji chronionej lokalizacji.

Jak to działa?

Zasada działania aktywnych barier podczerwieni opiera się na zjawisku tłumienia energii ukierunkowanej wiązki promieniowania elektromagnetycznego z zakresu częstotliwości promieniowania podczerwieni (długość fali to 750-2500 nm). Bariera składa się z dwóch elementów: nadajnika i odbiornika, zamontowanych naprzeciwko siebie. Pierwszy z elementów wyposażony jest w diodę oraz układ optyczny, który nakierowuje wiązkę podczerwieni na powierzchnię odbiornika, a dokładniej na fotodiodę zainstalowaną w środku. Ponieważ jej powierzchnia światłoczuła jest stosunkowo mała, odbiornik również wyposażony jest w układ optyczny, którego zadaniem jest zwiększenie natężenia wiązki optyczne powiększenie powierzchni odbioru. 

Z czego składa się system?

System Sorhea Miniris składa się z dwóch kolumn – nadajnika oraz odbiornika – o wysokości 1m, 1,5m lub 2m. Kolumny zapewniają maksymalny zasięg do 50m na zewnątrz.

Najważniejsze zalety
Niewidzialna ochrona.

Bariery zamocowane wewnątrz ściany są prawie niewidoczne dla intruza.

Wytrzymała aluminiowa obudowa.

Obudowana wykonana z wyciskanego aluminium. Domyślnie w kolorze białym, inne kolory dostępne na zamówienie.

Odporność na warunki pogodowe.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, grad lub duże wahania temperatury nie wpływają na funkcjonowanie systemu.

Zasięg do 50m.

Maksymalny zasięg między kolumanmi montowanymi na zewnątrz to 50m.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!