Biris Banner
Co to jest?

SORHEA UNIRIS/BIRIS jest barierą podczerwieni zaprojektowaną do zabezpieczania powierzchni wokół okien, przejść, bram.

Gdzie z tego korzystamy?

Bariery UNIRIS/BIRIS są przeznaczone do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Zastosowania są zatem zróżnicowane: okna, bramy, fasady budynków małych obiektów przemysłowych i prywatnych willi.

Dzięki modułowości, łatwej i szybkiej instalacji barier UNIRIS/BIRIS, możliwe jest również zabezpieczenie miejsc o specjalnej instalacji i konfiguracji (na przykład dachy budynków).

Istnieją również bardzo specyficzne zastosowania, takie jak krawędzie dachów, ściany lub bramy.

Uniris Application
Uniris Biris Gama
Jak to działa?

Zasada działania aktywnych barier podczerwieni opiera się na zjawisku tłumienia energii ukierunkowanej wiązki promieniowania elektromagnetycznego z zakresu częstotliwości promieniowania podczerwieni (długość fali to 750-2500 nm). Bariera składa się z dwóch elementów: nadajnika i odbiornika, zamontowanych naprzeciwko siebie. Pierwszy z elementów wyposażony jest w diodę oraz układ optyczny, który nakierowuje wiązkę podczerwieni na powierzchnię odbiornika, a dokładniej na fotodiodę zainstalowaną w środku. Ponieważ jej powierzchnia światłoczuła jest stosunkowo mała, odbiornik również wyposażony jest w układ optyczny, którego zadaniem jest zwiększenie natężenia wiązki optyczne powiększenie powierzchni odbioru. 

Z czego składa się system?

System Sorhea UNIRIS/BIRIS składa się z dwóch kolumn – nadajnika oraz odbiornika.

Najważniejsze zalety
Francja
Francuska jakość.

Bariery podczerwieni firmy Sorhea są projektowane oraz produkowane w siedzibie firmy we Francji.

Wersje
Wiele wersji.

Dzięki modułowej architekturze, istnieje wiele wersji modelu w zależności od potrzeb: Uniris II (2 wiązki podczerwieni, zasięg do 50m), Biris II (4 wiązki podczerwieni, zasięg 50m, 100m lub 200m)

Wodoodporny
Odporność na warunki pogodowe.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, grad lub duże wahania temperatury nie wpływają na funkcjonowanie systemu.

Zasięg
Zasięg do 200m.

Maksymalny zasięg między kolumanmi montowanymi na zewnątrz to w zależności od modelu od 50m do 200m.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!