Jak działa funkcja konfiguracji pętli w systemach ochrony napłotowej?

płot z metalowych prętów

Systemy bezpieczeństwa na terenie posesji zdecydowanie można zwiększyć dzięki zainstalowaniu na ogrodzeniu specjalnego systemu napłotowego z technologią DEA SENSOR FUSION. System ten pozwala wykryć praktycznie każdą próbę wtargnięcia na teren posesji, czy to będzie włamanie, przecięcie zabezpieczeń, przebicie, czy też próba wspinaczki na ogrodzenie lub sabotażu innowacyjny system ochrony napłotowej proponowany przez naszą firmę poradzi sobie ze wszystkim, również, jeśli chodzi o wyeliminowanie fałszywych alarmów.

Zalety systemu napłotowego z technologią DEA SENSOR FUSION?

Zaletą systemu napłotowego DEA FUSION P2P jest jego elastyczność zastosowania. Może być montowany na każdym typie ogrodzenia, a także na ścianach budynków. To, co wyróżnia ten system ochrony to sposób jego działania. DEA FUSION P2P wykorzystuje do ochrony obwodowej przetworniki piezoelektryczne oraz akcelerometry MEMS. Czujniki piezoelektryczne umożliwiają dzięki zjawisku piezoelektrycznemu wykryć zmianę kształtu lub zmianę sił działających na czujnik na danym napięciu elektrycznym. W wielu branżach wykorzystuje się do pomiaru sił, ciśnienia, prędkości a w systemach alarmowych wykrywania drgań. W połączeniu z akcelerometrami MEMS dają możliwość szybkiej reakcji na wszelkie zmiany pojawiające się w obwodzie. Systemy FUSION P2P mogą być montowane indywidualnie do potrzeb klienta. Możliwość precyzyjnej kalibracji detektorów można zwiększyć skuteczność ochrony przeciwwłamaniowej. Współpracujące stale ze sobą czujniki piezoelektryczne z akcelerometrem MEMS potrafią bardzo dokładnie odróżnić zakłócenia środowiskowe od rzeczywistych zdarzeń. Jako jedne z nielicznych systemów ochrony pozwalają na zbudowanie precyzyjnej sieci składającej się do 300 czujników, z których każdy może działać z osobna. System obwodowy umożliwia „pracę” na dwóch magistralach, o maksymalnym zasięgu do 1,5 km obwodu, gdy przerwy pomiędzy czujnikami wynoszą 5 m, oraz 900 m obwodu, gdy przerwy są 3-metrowe.

Jakie korzyści niesie za sobą konfiguracja pętli?

Wszystko byłoby piękne, gdyby nie fakt, iż największym zagrożeniem dla instalacji napłotowych jest przerwanie obwodu. System napłotowy DEA FUSION P2P jest w stanie rozwiązać ten problem. Dzięki konfiguracji pętli instalacja alarmowa może działać nawet mimo przerwania kabla. Dzieje się tak dlatego, że czujniki znajdujące się za miejscem przecięcia są połączone z centralą z drugiej strony pętli. W tradycyjnych systemach ochrony ogrodzeniowej czujniki za miejscem przecięcia nie mają połączenia z centralą, przez do stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa chronionego terenu.

Napłotowe systemy ochrony w połączeniu z nowoczesnym monitoringiem i systemem alarmowym pozwalają na stworzenie skutecznych systemów antywłamaniowych. Pozwalają na wczesne wykrycie obecności intruzów, jeszcze na długo przed tym, jak wykryją je czujniki ruchu i kamery montowane bezpośrednio na budynku. System ten sprawdza się nie tylko na terenach dużych firm, ale również w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, lotniskach i bazach wojskowych.