Elementy składowe napłotowych systemów bezpieczeństwa 

czujnik na ogrodzeniu

Zapewnienie właściwej ochrony zarówno osobom użytkującym budynek, jak i mieniu, które się w nim znajduje, jest kluczową kwestią budującą nasze poczucie bezpieczeństwa i spokój wynikający z pewności, że nie zagrażają nam włamania i kradzieże. Systemy alarmowe oraz monitoring są obecnie najczęściej stosowanymi metodami zabezpieczania obiektów.

Samo chronienie wnętrz budynku wydaje się jednak niedostatecznym sposobem zagwarantowania niezmąconej próbami włamań stabilności. Aby mieć pewność, że nikt do tego niepowołany nie będzie próbował wejść na teren naszej posesji, a następnie przedostać się do wnętrza naszego domu, powinniśmy zainwestować w nowoczesny napłotowy system ochrony. 

Czym charakteryzują się napłotowe systemy bezpieczeństwa?

Napłotowe systemy bezpieczeństwa to nowoczesny sposób na optymalne zabezpieczenie ogrodzenia. To właśnie ono jest pierwszą fizyczną barierą, jaką muszą sforsować intruzi. Jeżeli na tym wczesnym etapie uda się namierzyć włamywacza, możliwa będzie błyskawiczna reakcja ekipy interwencyjnej, która złapie albo przepłoszy nieproszonych gości, zanim dojdzie do prób wejścia do wnętrza budynku. Oferowane przez naszą firmę systemy napłotowe są dostosowane do różnych typów ogrodzeń. Każdy z nich gwarantuje niezawodność pracy w zmiennych warunkach atmosferycznych oraz sprawną detekcję obcego próbującego dostać się na nasz prywatny teren.

Z jakich elementów składają się napłotowe systemy bezpieczeństwa?

W naszej ofercie odnajdą Państwo najnowocześniejszy i najbardziej uniwersalny system napłotowy DEA Fusion P2P z technologią DEA Sensor Fusion. Ten obwodowy system wykrywania włamań może być montowany na każdym typie ogrodzenia, zarówno tych sztywnych, jak i elastycznych. Składa się on z indywidualnie kalibrowanych czujników, które przymocowuje się do konstrukcji ogrodzenia. Każdy czujnik zbudowany jest z dwóch czułych elementów: przetwornika piezoelektrycznego i akcelerometru MEMS. Dzięki takiej konstrukcji dane gromadzone są przez dwa źródła sygnałów, a następnie analizowane przez adaptacyjne algorytmy, które potrafią rozpoznać próbę włamania, skutecznie odróżniając ją od różnych zakłóceń środowiskowych takich jak deszcz, wiatr czy grad. 

Sercem tego systemu jest jednostka sterująca, która może zarządzać nawet 300 czujnikami na 2 magistralach komunikacyjnych! Kolejnym ważnym elementem systemu są okablowane czujniki, które mogą być montowane w 5 albo 3-metrowych odstępach. Wszystkie te części tworzą niezwykle efektywny system bezpieczeństwa, który zapewnia maksymalną skuteczność detekcji na prawie wszystkich rodzajach ogrodzeń.