Zamki szyfrowe, a udany wynajem lokali

Wynajem pokoi i mieszkań jest coraz popularniejszą formą zarabiania pieniędzy, jak i odzyskiwania inwestycji w nieruchomości. Może przyjmować różne formy, począwszy od goszczenia turystów, przez udostępnianie pomieszczeń pracownikom sezonowym lub gościom konferencji, po długoterminową dzierżawę lokali biurowych. Tradycyjnie dostęp do wynajmowanej powierzchni zapewnia klucz. Ten w tradycyjnej postaci nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Warto pomyśleć więc o alternatywie, jaką są zamki szyfrowe.

Problemy z tradycyjnymi zamkami

Tradycyjny zamek zapadkowy zamykany na klucz był standardowym wyposażeniem każdych drzwi wejściowych przez wiele lat. Klucz otrzymywali również goście hotelowi, którzy wynajmowali pokoje podczas wyjazdów zarówno w małych rodzinnych pensjonatach, jak i w dużych obiektach. Pilnowanie metalowego klucza nie zawsze jest łatwe – tym bardziej, że stosunkowo łatwo go zgubić czy stracić w wyniku kradzieży.  Zazwyczaj da się go również stosunkowo łatwo podrobić. Taka sytuacja może stanowić problem zarówno dla właściciela obiektu, jak i jego gości. 

Kradzież lub zagubienie klucza stwarzają ryzyko dostania się do pokoju osób niepożądanych. Oznacza to, że w każdej takiej sytuacji zarządzający obiektem ma obowiązek wymienić zamek i udostępnić nowy klucz użytkownikowi lokalu. To z kolei oznacza niepotrzebne koszty i problemy natury logistycznej.

Metalowe klucze są też podatne na wyginanie się i łamanie, często już w zamku. Taka sytuacja wymusza zazwyczaj wizytę ślusarza. Pensjonaty i hotele, które wciąż korzystają z tradycyjnych kluczy muszą też zapewnić miejsce w recepcji do ich bezpiecznego przechowywania.

Przewaga zamków szyfrowych

Nowoczesne elektroniczne zamki szyfrowe oferują szeroki wachlarz funkcji, który daje im przewagę nad tradycyjnymi rozwiązaniami. Przede wszystkim do ich otwierania nie jest potrzebny żaden dodatkowy element, o którym trzeba pamiętać i go chronić. Otwieranie drzwi za pomocą kodu wpisanego z klawiatury wymaga jedynie zapamiętania prostej kombinacji cyfr. Dodatkowo zamki te idealnie nadają się do użycia przez dużą ilość użytkowników. Warto zwrócić uwagę na ich dostowanie również do wynajmu pomieszczeń:

  • generowanie jednorazowych kodów o określonym okresie aktywności z poziomu telefonu lub specjalnej platformy internetowej
  • możliwość szybkiej zmiany lub blokady kodu, cenna w przypadku dużej rotacji gości,
  • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne,
  • możliwość montażu wersji zamka z dodatkowymi zabezpieczeniami,
  • pełna historia wejść przy użyciu poszczególnych kodów

Takie rozwiązanie eliminuje jakiekolwiek potencjalne koszty, jakie niesie ze sobą konieczność dorabiania zgubionych kluczy czy wymiany uszkodzonych nimi zamków. Poniżej prezentujemy zamek Codelocks CL5510 smart, którego szeroki wachlarz zastosowań zyskał przychylność klientów w całej Europie.