Aquila Security
Co to jest?

SISMA CP 50 jest ukrytym w gruncie systemem wykrywania włamania, który tworzy wokół chronionego obszaru w pełni niewidoczny pas nadzoru. Jest tak czuły, że wykryje nawet najlżesze kroki intruza.

Gdzie z tego korzystamy?

System SISMA CP 50 można instalować pod powierzchniami pozbawionymi betonowej podstawy, takimi, jak udeptana ziemia, trawnik, asfalt, powierzchnia wyłożona cegłami lub kamieniami. Szeregi czujników są zainstalowane pod grubą warstwą gleby, i nie są ułożone w linii prostej – dzięki system jest całkowicie niewidoczny i nie można go zlokalizować.

Jeśli zabezpieczany teren ma podłoże z betonową podstawą, to należy użyć SISMA CA.

Jak to działa?

SISMA CP 50 wykorzystuje specjalne czujniki geosejsmiczne, które odbierają fale sejsmiczne generowane przez osobę przekraczającą granicę chronionego obszaru. W szeregu czujniki są naprzemiennie łączone w dwie linie komunikacji (A i B), tak, aby intruz generował sygnały na obydwu liniach jednocześnie. W tej sposób płytka przetwarzająca otrzymuje sygnał „podwójnej zgody” (oraz podwójną informację o wykryciu zakłócenia), co pozwala na odróżnienie ewentualnych zakłóceń środowiskowych od prawdziwych prób włamania.

Z czego składa się system?

System SISMA CP 50 składa się z czujników połączonych w szeregi oraz płytek przetwarzających. Czujniki połączone są fabrycznie w standardowe szeregi o długości 10, 30 i 50 metrów. Producent może również dostarczyć szeregi czujników o długości niestandardowej (poniżej 50 metrów), umożliwiając pełną konfigurację systemu do swoich potrzeb.

Płytki przetwarzające analizują sygnały wysłane przez czujniki, uruchamiają alarm w razie potrzeby, a także wysyłają sygnały o próbie dokonania sabotażu lub awarii z wykorzystaniem styków przekaźnika beznapięciowego (C/NC) lub za pomocą sieci centralizacyjnej DEA NET.

Najważniejsze zalety
Niewidzialna ochrona.

Szeregi czujników SISMA CP 50 są zainstalowane pod grubą warstwą gleby (60cm), co sprawia, że są kompletnie niewidzialne dla intruza.

Elastyczna, modułowa budowa.

Szeregi czujników dopasowują się do najtrudniejszych warunków gruntu i można je poprowadzić wzdłuż ogrodzenia.

Odporność na warunki pogodowe.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr, grad lub duże wahania temperatury nie wpływają na funkcjonowanie systemu.

Inteligentny.

System potrafi odróżnić kroki małych zwierząt od prawdziwego włamania.

Bezobsługowość.

Dzięki specjalnej technologii, czujniki nie wymagają przeprowadzania żadnych regularnych prac związanych z obsługą lub konserwacją.

10 lat gwarancji na czujniki.

System jest produkowany we Włoszech, a jego producent udziela 10-letniej gwarancji* na czujniki jako dowód jakości ich wykonania.

* Ważne tylko na terenie Unii Europejskiej.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!