Aquila Security

SERIE A03 i SERIE SPC/SPR to dwie linie wewnętrznych systemów detekcji włamań przeznaczonych do ochrony domów, biur, sklepów i budynków przemysłowych. Składają się z szerokiej gamy czujników sejsmicznych, które w zależności od modelu są instalowane na oknach i drzwiach, kratach, ścianach, sufitach, sejfach lub innych konstrukcjach i urządzeniach. Czujniki są wyposażone w przetwornik piezoceramiczny, który wykrywa drgania i wstrząsy, które przechodzą przez jego strukturę, gdy dochodzi do próby włamania.

W linii SERIE A03 elementy elektroniczne są oddzielona od czujników i znajdują się na specjalnych płytkach przetwarzających, podczas gdy w SERIE SPC/SPR jednostka analizująca jest zintegrowana z czujnikiem.

Najważniejsze zalety
Wyspecjalizowane czujniki.​

Każdy model czujnika jest dedykowany do konkretnego zastosowania, w którym zapewnia najwyższą wydajność.

Wysoka czułość.

Czujniki wykrywają nawet najmniejsze wstrząsy. Są to modele dedykowane do zastosowań wymagających bardzo wysokiej czułości na wstrząsy, takich jak ochrona drzwi, okien i ścian.

Inteligentna analiza.

Płytki przetwarzające analizują sygnały odbierane przez czujniki w bardzo dokładny sposób, rozróżniając różne rodzaje ataków na chronioną strukturę.

Włoska jakość.

Wszystkie czujniki i płytki przetwarzające są projektowane, produkowane i montowane we Włoszech, w siedzibie DEA Security, przy użyciu wysokiej jakości komponentów i materiałów.

SERIE A03

CZUJNIKI Z ODDZIELNĄ ELEKTRONIKĄ

SERIE A03 to wewnętrzny system wykrywania włamań składający się z czujników sejsmicznych i elektronicznych płytek przetwarzających. Służy do ochrony drzwi, okien, powierzchni szklanych, świetlików, krat, ścian, sufitów i sejfów przed wstrząsami, przebiciem i otwarciem.

CZUJNIKI
A03BAS/BMASC do okien i drzwi

Czujniki do instalacji na ramach okien i drzwi. Jeden czujnik może chronić całą konstrukcję, w tym szybę (jeżeli dotyczy) w przypadku uderzeń lub prób zbicia konstrukcji lub przebicia się przez nią. Czujnik A03B/MAS-C, poza rozwiązaniami zastosowanymi w modelu A03B/AS, wyposażono również w styk magnetyczny, umożliwiający ochronę struktury przed otwarciem.

A03 do powierzchni szklanych

Przeznaczony do ochrony powierzchni szklanych, takich jak witryny sklepowej. Wykrywa pęknięcie szkła oraz wiercenie diamentowymi wiertłami koronowymi. Instalacja tego czujnika jest łatwa i szybka. Można go przytwierdzić do szyby za pomocą dwustronnej taśmy, dołączonej do czujnika.

A03GR do metalowych krat

Chroni metalowe kraty, barierki, i metalowe drzwi przed wstrząsami i próbami przebicia się przez konstrukcję. Czujnik ten jest przeznaczony do użytku na zewnątrz budynków, w związku z czym wyposażono go w metalową obudowę, a kabel przyłączeniowy tego czujnika chroniony jest elastyczną, metalową osłoną.

A03AS do ścian

Przeznaczony do ochrony ścian, sejfów, wzmocnionych szafek oraz innych konstrukcji, w przypadku których wymagana jest bardzo duża czułość.

PŁYTKI PRZETWARZAJĄCE
SE04/N (cyfrowa)
SE03/N (cyfrowa)
SE02/N (analogowa)

Płytkę tą można połączyć z wszystkimi czujnikami SERIE A03. Urządzenie pozwala na rozpoznanie trzech różnych sposobów dokonania włamania: wstrząsy (powtarzające się delikatne wstrząsy), przebicie (bardzo silne wstrząsy), a także wiercenie przy pomocy diamentowych wierteł koronowych oraz innego rodzaju urządzeń elektrycznych (wibracje ciągłe). Trzy trymery umożliwiają regulację zdolności wykrywania dla każdego rodzaju sygnału, a funkcje podręczne (licznik zdarzeń, reset czasu, brzęczyk i filtr rozszerzalności cieplnej) regulowane są za pomocą dwóch przełączników typu dip switch.

Płytka ta charakteryzuje się taką samą zdolnością do analizy i parametrami technicznymi, jak SE04/N, ale jest w jeden zbalansowany przewód i nie posiada ltra rozszerzalności. Płytkę można podłączyć do czujników A03, A03GR, A03AS oraz A03B/ AS.

Analogowa płytka przetwarzająca, wyposażona w przewód NC przekazujący sygnał informujący o próbach manipulacji przy konstrukcji oraz w dwa trymery, regulujące zdolność wykrywania oraz licznik zdarzeń. Standardowym zastosowaniem tej płytki jest ochrona sejfów i szafek monitoringu wideo.

SERIE SPC/SPR

CZUJNIKI Z WBUDOWANĄ JEDNOSTKĄ ANALIZUJĄCĄ

SERIE SPC/SPR jest linią czujników wykrywających włamanie, służących do ochrony okien, drzwi i powierzchni szklanych przed wstrząsami, przebiciem i otwarciem. Czujniki SPC/SPR są rozwinięciem sprawdzonych czujników i płyt elektronicznych SERIE A03, które nie wymagają zastosowania żadnej dodatkowej elektroniki, ponieważ wyposaono je we wbudowany analizator. Dzięki temu każdy czujnik można indywidualnie skonfigurować i zidentyfikować, tak aby precyzyjnie określić miejsce wystąpienia alarmu. 

CZUJNIKI
SPC01 do okien i drzwi

SPC01 to piezodynamiczny czujnik potrafiący rozróżnić różne rodzaje ataku na konstrukcję: wstrząsy, rozbicie i wiercenie. Urządzenie to wykrywa również próby manipulacji magnetycznej, otwarcie obudowy i wyjęcie czujnika, zapisując wszystkie sygnały alarmowe w zintegrowanej pamięci. Trymer pozwala na regulację czułości, a funkcje podręczne (licznik zdarzeń, reset czasu, brzęczyk i filtr rozszerzalności cieplnej) regulowane są za pomocą dwóch przełączników typu dip switch.

Wersja SPC01M wyposaona jest równie w styk magnetyczny, który sygnalizuje otwarcie konstrukcji. 

SPC02 do okien i drzwi

SPC02 wyposażony jest w takie same rozwiązania technologiczne, jakie zastosowano w modelu SPC01, ale przetwornik piezodynamiczny połączony jest z obwodem analogowym, który integruje funkcję pamięci alarmu. 

Czujnik wykrywa wstrząsy, rozbicie oraz otwarcie obudowy. Czułość i licznik zdarzeń można regulować za pomocą trymerów analogowych: regulacja jest ułatwiona przez trzy lampki LED, które odpowiadają alarmom, pamięci alarmu i wykrytym zdarzeniom. 

Wersja SPC02M wyposażona jest w styk magnetyczny, który sygnalizuje otwarcie konstrukcji. 

SPC03 do powierzchni szklanych

Wyposażony w przetwornik piezoceramiczny, pamięć alarmu i urządzenie zabezpieczające przed jego demontażem, SPC03 jest najbardziej niezawodnym czujnikiem sejsmicznym służącym do chronienia powierzchni szklanych. Dzięki cyfrowej regulacji czułości na czterech poziomach, czujnik ten może być stosowany do ochrony różnych rodzajów szyb, w tym również wielowarstwowych i zbrojonych. 

Instalacja czujnika jest łatwa i szybka – urządzenie można przymocować do szyby za pomocą dołączonej do niego dwustronnej taśmy. Zamierzone lub przypadkowe odmontowanie czujnika od szyby jest natychmiastowo wykrywane i uruchamia się alarm antysabotażowy. 

Podczas, gdy SPC03 restartowany jest po uruchomieniu się alarmu poprzez wyłączenie zasilania, model SPC03E restartuje się automatycznie. 

SPR01 do okien i drzwi

SPR01 to czujnik sejsmiczny, który łączy w sobie technologię piezodynamiczną Dea Security z bezprzewodowymi systemami wykrywania włamania. Ten zasilany dwiema bateriami litowymi, zapewniającymi długą żywotność, zaprojektowany został tak, aby można go było połączyć z nadajnikiem radiowym – nadaje się więc idealnie do integracji z bezprzewodowymi systemami wykrywania włamania.

Czułość można ustawić za pomocą trymera, a licznik zdarzeń można zaprogramować za pomocą przełącznika typu dip switch. Aby zmaksymalizować żywotność baterii, można wyłączyć dwie lampki LED statusu, jedna sygnalizująca alarm, a druga wykrycie wstrząsu.

Wersja SPR01M wyposażona jest w styk magnetyczny, który sygnalizuje otwarcie konstrukcji.

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Tel: +48 606 296 008
Tel: +48 606 903 928